Jarní Kréta

Vydejte se s námi na jarní Krétu!

Vládne tu klid, výborné jídlo a příjemní lidé. Můžete se vydat na výlety od cestovní kanceláře, a nebo prozkoumat ostrov na vlastní pěst. Jestli vyberete to, či ono, tak nebudete zklamáni. Kréta nabízí mnoho možností, jak strávit dovolenou, ať už jste dobrodruh, nebo plážový váleč.

Na koupání to bude jen pro otužilce, ale pro milovníky přírody a turistiky to bude krásná dovolená s minimem turistů a nižšími cenami. Buď si vybere z nabídky zájezdů, které nabízí cestovní kancelář v dané lokalitě, a nebo si pronajmete auto. Auto Vám zajistí delegát a vy můžete projíždět ostrov dle chuti a nálady. Rozkvétající Kréta bude úžasná.

 

Naše tipy:

Trek:

Soutěska Aradhéna je na jaře plná krásně kvetoucích růžových oleandrů. Na jaře je to příjemný půldenní trek s řadou úchvatných rostlin. Na konci soutěsky, když vystoupíte k visutému mostu, se můžete ještě vydat na vyhlídku u kaple Agia Kateríni s pohledem na mořskou zátoku  s vesničkou Loutró.

 

Pozorování ptáků:

Nejlepším obdobím k pozorování ptáků na Krétě je duben, kdy tu probíhá tah ptáků a kdy je možné na ostrově zastihnout 110-120 druhů během týdne. Od půli května začíná hnízdní sezóna např. pro ostříže jižního a sedmihláska olivního a další druhy.

 

Rozkvétání květin:

Udává se, že je kromě všudypřítomných oleandrů a urginei na Krétě řada dalších druhů kytek (asi 2000), přičemž 160 druhů je endemitických (rostou jenom tady).

 

Letecké zájezdy na Krétu startují na částce 7 990 Kč – vybírejte (KLIK) zde .

Pro výběr toho nejlepšího klikněte SEM.

 

 

Tomáš Kučera
Online prodej zájezdů českých a německých CK. Tomáš Kučera FAJNové cestování
Komentáře
  • Nejnovější příspěvky
  • Kategorie